#alcohol

1. november 2016 at 19:08 | Mara Moarte |  •World
Nad tímto článkem jsem velice dlouho bloumala, hledala správná slova a přemýšlela, jestli vůbec něco na takové téma vydávat. Přeci jen, každý tuto drogu známe, každý jsme jednou okusily toto zakázané ovoce a každý se k němu vracíme v nějakých chvílích našeho života.
Nebudu vám tady lhát, že sama nepiju, popravdě každý můj víkend končí tím, že jdu někam s přáteli pít. Jsem na to hrdá? Ani moc ne, ale ten pocit, že by moji přátelé pili a já tam byla na cole, je víc stresující. V našem malém městě neznám člověka, co by se aspoň jednou za život neopil, každý aspoň jednou okusil alkohol a pokud ne, tak ho budu nadosmrti obdivovat za to, že ho nestrhnula mládež.
Myslím si, že více než polovina z Nás požila alkohol ve věku, který 2x nesouhlasí se zákony. Ano i já se poprvé opila v šestnácti letech, i já se schovávala v temných uličkách s přáteli, popíjela zlevněný rum s colou, který nám koupil zletilý kámoš. Všichni jsme si připadali dospěle, drsně a hlavně skvěle. Přijde mi však, že čím dál, tím víc vidím mladší generace někde na ulicích, jak se vzájemně podpírají, smějí se a křičí na celé kolo. Byli jsme jiní? Ne, byli jsme úplně stejní, jen s tím rozdílem, že jsme přeci jen byli trochu opatrnější.
Mně osobně stačilo jít jednou za víkend a druhý den zůstat doma v teple a rozdýchávat předešlou noc. Dnes mi přijde, že to ti mladší trochu více přehání. Znám dívku, která je o dva roky mladší, než já. Pije skoro každý den, rodičům je to jedno a ona si přijde jako královna světa, o tomhle stylu života si myslím jediné - pokračuj v tom a za několik let skončíš na odvykačce. Nic se nemá přehánět a hlavně ne s alkoholem, je návykový a ne, že ne.
Hodně z Nás ho bere jako přísun zábavy, radosti a stavu beztíže, někdy i jako dobrého parťáka, který pomůže v těžkých chvílích, někdy jako dobrou věc při seznamování. Zkuste si představit tyhle věci bez toho, třeba při seznamování - myslím, že by to 100% nekončilo tím způsobem, že by druhý den holka brečela nad tím, s jakým volem se to zase vyspala a kluk psal kámošům, aby se vychloubal, jak zase ojel další buchtu.
Na jednu stranu si říkám, že bych neměla tolik zážitků, kdybych při tom nebyla trochu v náladě, na druhou si říkám, že bych měla zdravější a vznešenější život. Vždy budou pro a proti, vždy budu mít na toto téma smíšené pocity, které nikdy nebudu umět popsat. Řekněme, že je to jako s cigaretami, když člověk nemá potřebu přestat, tak prostě nepřestane, hlavní v tomhle směru je to nepřehánět a neskončit na pomezné hranici mezi normálním životem a alkoholismem.
Tímto článkem jsem nejspíše nic nevyřešila, ani nijak zvlášť neprojevila názor. Spíše je to takový článek o ničem. Prostě a jednoduše je toto článek o tom, že všichni stejně pijeme a skončíme v pekle.

Rada na závěr: Pokud chcete pít, píjte tak, abyste nelitovali svých zvrácených činů! :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 steel32 steel32 | Web | 6. november 2016 at 12:12 | React

jono tyjo, to takhle nechceš jít pít, ale bejt o cole jako jediná není moc zábava :D ale čím starší sem, tím víc mi to přijde normální, někdo se přece musí postarat o ten zbytek :DDD
jako je pravda, že dnešní děcka si asi připadají hustě, ale myslím, že naše generace asi nebyla jiná, jenom svět nebyl tak internetovej, takže se to moc neukazovalo :D
a nejvíc souhlas s radou na závěr :DDD

2 choose-you choose-you | Web | 6. november 2016 at 19:38 | React

všetkého veľa škodí a to platí aj pri alkohole. Ale ked si tak vezmem, najhoršie chvíle som pretrpela pri pive s priateľmi a bolo mi lepšie.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement